O nás

Stavební bytové družstvo Milevsko vzniklo na základě usnesení shromáždění delegátů, konané dne 5.4.1990, na kterém byly přijaty stanovy družstva.

Předsedou byl zvolen pan Jan Hanták. Dalšími zaměstnanci byli paní Milada Volfová, účetní, Ing. František Lívanec, ekonom a paní Květuše Flemrová, referent bytového hospodářství.

V roce 1996 ukončil pracovní poměr Ing. František Lívanec. Od roku 1998 družstvo převádí byty do osobního vlastnictví. Smlouvy vypracovává paní Květuše Třeská.V roce 2005 paní Milada Volfová skončila ze zdravotních důvodů, a na místo účetní nastoupila paní Václava Pouzarová. Koncem roku 2005 do předčasného důchodu odešla paní Květuše Flemrová. Jako referentka bytového hospodářství nastoupila paní Jolana Skopečková. V roce 2007, ze zdravotních důvodů ukončil svoji činnost v družstvu pan Jan Hanták a skončila také paní Václava Pouzarová. Jako účetní nastoupila paní Miluše Španvirtová a představenstvem byl zvolen nový předseda pan JUDr. Oldřich Kofroň. Ten k 31.1.2010 rozvázal pracovní poměr. Bylo vypsáno výběrové řízení a k 1.3.2010 nastoupil jako ředitel pan Roman Kubů, DiS., který byl následně v červnu 2010 zvolen předsedou představenstva. V souvislosti s narůstající agendou spojenou s nově vznikajícími společenstvími jednotek rozšířila roku 2011 řady zaměstnanců ještě druhá účetní, paní Miroslava Kotalíková.

Nejvyšším orgánem družstva je shromáždění delegátů. Výkonným orgánem je představenstvo, které má v současnosti 7 členů. V současné době družstvo spravuje 1274 bytových jednotek. Z toho 333 ve vlastnictví družstva a 941 v osobním vlastnictví. Bytové jednotky jsou celkem v 57 domech, a to v Milevsku, v Praze, v Oseku, v Jistebnici, ve Zbelítově, ve Velké a v Sepekově.

TOPlist